Díky vegetariánství zůstanete dlouho mladí

obrazekVegetariánství je nepochybně skvělý životní styl, který bojkotuje kruté a nelidské zacházení s nevinnými tvory. Věděli jste ale, že díky němu omládnete i o několik let?

 

Cíle a pozitivní účinky vegetariánství

Hlavním cílem vegetariánství je ochrana zvířat, která se sama bránit nemohou. Jako u většiny životních stylů nejde o náš osobní prospěch, ale především o prospěch jiných. To ovšem neznamená, že nám tyto životní styly nepřinesou žádné ovoce, právě naopak – vegetariánství je řešením mnoha problémů.

 

Zdraví

Vegetariánství dokáže velmi pozitivně ovlivnit Váš zdravotní stav. Ačkoli mnoho lidí je přesvědčeno o opaku (především kvůli vitamínu B, který maso obsahuje), je tomu doopravdy tak. Vitamín B lze totiž získat i z mnoha jiných zdrojů, které jsou mnohem zdravější než maso (například z tofu).

 

Podstatné ale je, že vyřazením masných produktů z Vašeho jídelníčku značně prospějete svému organismu. Ten totiž není pro maso přizpůsoben, je jako organismus býložravců a po jakémkoli znaku masožravce není v našem těle ani památky. Zastavením příjmu masné potravy se tak vyhneme mnoha nemocem, protože maso pouze zatěžuje náš trávící systém, který k němu není přizpůsoben, a jeho zbytky se usazují ve střevě, kde pak postupně hnijí.

 

Pozitivní nálada

To, že se stanete vegetariánem (nebo vegetariánkou), neovlivní jen Vaše zdraví. Skvělé na tom je, že se budete cítit úžasně i po psychické stránce, a to nejen proto, že budete mít jistotu, že děláte správnou věc pro „němé tváře“. Je prokázáno, že vegetariánství přivádí pozitivní náladu, jak potvrzují lidé, kteří mají s touto stravou dlouholeté zkušenosti. Únava a stres zmizí a místo kruhů pod očima se Vám objeví úsměv na rtech.

 

Omládnutí

Všechny tyto přínosy samozřejmě ovlivní i Váš zevní vzhled, a to tak, že omládnete i o několik let. To, že se budete jak po fyzické, tak po psychické stránce cítit dobře, na Vás bude na první pohled vidět. Není snad dobrý pocit nejlepším elixírem mládí?

Kategorie: Zdravá výživa Autor: admin
Vaše názory k článku (2)
Seřadit:
Izabela B | Středa 30. Listopad 2016, 10:59
Tak to bych chtěla slyšet i nějakou konktrétní odpověď někoho kdo je dlouho vegetariánem. Jestli toto opravdu platí...
Souhlasím (1x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Dračice | Pátek 30. Prosinec 2016, 21:27
Jo tak to by mě zajímalo taky - rozhodně tomu moc nevěřim.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět