Druhy bojových sportů

Bojových sportů existuje celá řada. Bojové sporty provázejí člověka již od nepaměti. V případě, že si chcete zvolit bojový sport, měli byste si především ujasnit, co od něj očekáváte. Zda je to pouze zvýšení fyzické kondice nebo také zvýšení schopnosti sebeobrany.

 

Typy bojových sportů:

obrazekKarate

Důraz je zde kladen především na pohyb a rychlost. Výhodou je, že se v rámci tohoto sportu naučíte několik vynikajících chvatů, které Vám v případě nebezpečí mohou zachránit život.

Aikido

Princip tohoto bojového umění spočívá v dynamice, která je používaná jako základ ochrany před útoky jiných osob.

Krav maga

Představuje způsob boje prakticky bez pravidel. Tento druh bojového sportu Vás perfektně připraví na případný bojový konflikt. Během tréninku se zaměříte na vitální body, pod kterými si můžete představit oči, třísla, krk a podobně. Tento bojový systém používá i policie nebo vojenské jednotky.

Bojová metoda Keysi

Hlavním smyslem této metody je technika, přičemž se klade neobyčejný důraz na to, abyste neztráceli čas a úsilí. V případě, že se budete tomuto bojovému stylu učit, budete schopni vítězného boje i ve chvílích, kdy nebudete vůči soupeři v převaze. Proces učení je u tohoto bojového sportu pozvolný, bojové techniky budete schopni ovládat teprve po sedmi letech intenzivního tréninku.

Brazilské Jiu-jitsu

Jedná se o druh klasického Jiu-Jitsu, které je založeno na manipulaci s protivníkem a jeho celkové znehybnění. Podstatou brazilské verze Jiu-Jitsu je poradit si s každým soupeřem. Tento bojový sport je založen na osvojení si neuvěřitelně rychlých a přesných chvatů.

Box

Představuje jeden ze stylů bojových sportů, kde je nejdůležitější práce rukou. Údery boxera mohou skončit i smrtí protivníka. Úder boxerů se vyznačuje silou, rychlostí a přesností.

Jeet Kune Do

Je to jedno z nejméně známých bojových umění, je ale velmi dobře uplatnitelné pro potřeby běžného života. Princip tohoto bojového sportu spočívá v čisté mysli, která je v boji tím nejdůležitějším, myšlenky na výhru nebo prohru by Vám mohly uškodit. Velký důraz je u tohoto sportu kladen na práci nohou.

Jiu-jitsu

Jde o nejuniverzálnější bojové umění, jehož hlavní myšlenkou je sebeobrana. Tento styl bojového sportu je vhodný pro zaměstnance ochranky. Princip spočívá ve zneškodnění protivníka nikoli vyloženě silou, ale pomocí speciálních chvatů.

Wing Chun

Představuje jakýsi druh Kung-fu. Tento bojový styl získal v průběhu let nálepku, že se nehodí pro sebeobranu, že je příliš formální. V případě, že jej ale plně ovládáte a chápete, můžete využít i tento druh bojového sportu k sebeobraně.

Kategorie: Cvičení, sport Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: