Jarní detox

Jaro je tady, a to je ideální čas pro detox vašeho těla, které je po zimě zaneseno toxiny a jinými odpadními látkami. Jarní očista dodá vašemu tělu energii, napomůže k dosažení hormonální rovnováhy, zlepší vaše trávení, vzhled pleti a celkově se budete cítit lépe jak po fyzické, tak duševní stránce.

Jarní super smoothie pro očistu těla

Tohle smoothie je pravděpodobně králem všech zelených smoothies. Díky ingrediencím, jako jsou špenát, avokádo, římský salát, citron a chia semínka, perfektně očistíte vaše tělo od všech toxinů a budete jen zářit. Tento raw nápoj je oslazen přírodními sladidly a je perfektní na snídani, jelikož vás zasytí na celé dopoledne.

obrazekSuroviny:
2 šálky filtrované vody
1 avokádo (oloupané a vypeckované)
1 římský salát
3 šálky špenátu
2 medjool datle (bohaté na draslík a vitamíny B, jako náhradu můžete použít 1/4 čajové lžíce stévie nebo 2 lžičky medu)
šťáva z jednoho citronu
špetka skořice
2 polévkové lžíce chia semínek

Postup:
Do velkého mixéru, jako je například Vitamix, vložte všechny ingredience v uvedeném pořadí. Mixujte při nízké rychlosti po dobu 10 sekund a potom po dobu cca 10 sekund zvyšte rychlost, dokud smoothie nedosáhne husté konzistence. Nenechávejte však mixér běžet více než minutu, abyste zabránili oxidaci a ztrátě živin. Pokud váš mixér není schopen vytvořit do minuty požadovanou konzistenci, je pravděpodobně čas na změnu mixéru.

Podpořte očistu vašeho organismu i dalšími aktivitami

Aby detoxikační kúra byla ještě účinnější, zahrňte do svého denního režimu ještě následující pravidla:

 

Sponzorem tohoto článku je Servis spotřebičů Uherské Hradiště.

Kategorie: Alternativní medicína Autor: Zuza25
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: