Lupy a svědění vlasové pokožky - prevence a léčba

Kůže je ochranou bariérou těla. Pokud je v těle něco v nepořádku, projevují se problémy i na kůži. Často vznikají problémy s pletí, vlasy a nehty.

Co jsou lupy

Lupy jsou šupinky vzniklé odlupováním odumřelé kůže. Kůže se odlupuje stále, ale ve větším množství značí nějaký problém. Ten je pro nás dost viditelný ve formě právě lupů, které můžeme mít ve vlasech, na oblečení a mohou nás nepříjemně potrápit, zvláště pokud je doprovází svědivost pokožky hlavy.

obrazekPříčiny vzniku lupů

  • Stres, traumata, emoční vypětí (velmi časté).
  • Nedostatek vitaminu B: způsobuje uvedené problémy s pletí, vlasy a nehty. Může být doplňkem stresu a špatné stravy.
  • Hormonální problémy a následné problémy s mazovými žlázami.
  • Problémy s vysušením vlasů používáním nesprávné kosmetiky nebo jejího přílišného množství.
  • Kožní onemocnění: plísně, kvasinky, lupenka atd.
  • Vši, hnidy.

Prevence vzniku lupů

Prevencí předcházení snad všem nemocem je zdravý životní styl a předcházení stresu. Stres je velmi často spouštěčem problémů s kůží, pletí, vlasy a nehty. Také správná strava může tyto problémy pozitivně ovlivnit. Výběr správné vlasové kosmetiky je rovněž důležitý a je velmi individuální. Je třeba vyzkoušet, co nám sedí.

Léčba vlasové pokožky

Prvotně je potřeba odstranit příčinu problémů. Pokud jsou naše vlasy bez života, trápí nás uvedená svědivost pokožky a lupy, na trhu existuje spousta prostředků k jejich odstranění a oživení vlasů. Jedná se o šampony, kondicionéry, speciální výživy pro vlasy i vlasovou pokožku. Vnitřně můžeme užívat vitaminy, doplňovat uvedený vitamin B a tělo vnitřně dostat do dobré kondice, což se na vlasech odrazí velmi brzy. Můžeme vybírat z velkého množství přírodních doplňků a alternativně použít i bylinky určené k ošetřování vlasů jak vnitřně, tak oplachy. 

Vaše názory k článku (1)
Seřadit:
Zabková Lenka | Pátek 30. Prosinec 2016, 20:47
Na to skvěle zabírá head and shoulders - ale musí se už kupovat pořád. Jednou když mi došel, koupila jsem jinou značku a lupy se hned vrátily.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět