Prevence nádorových onemocnění

Nádorové buňky se liší od původních tělesných buněk, ze kterých pocházejí. Imunitní systém má za úkol tyto buňky rozpoznat a zlikvidovat je. Nádor vzniká, když selže imunitní dohled a imunitní systém není schopen rozpoznat a zlikvidovat nádorové buňky. Imunitní systém je zodpovědný za obranyschopnost organismu. Účinný imunitní systém potřebuje stálý a vyvážený přísun živin.

 

obrazekNejdůležitější imunitní centra

Ve zdravé sliznici střev jsou nahromaděny lymfatické tkáně, které tvoří první linii imunitní fronty proti mikroorganismům, které jsou stále přítomny ve stravě. Zelenina vydatně podpoří oslabené sliznice. Například zelí, kedlubny, celer, karotka, pórek, špenát, mangold, brokolice, černý kořen, řepa, fenykl, chřest.

Brzlík, centrální mízní orgán, je po 30. roce věku člověka méně odolný vůči volným radikálům, začíná se zmenšovat a tím dává prostor procesu stárnutí. Proto musí být chráněn určitými biolátkami. Nejdůležitějšími živinami pro zdravý brzlík jsou zinek – nejvíce v zelí, chřestu, kukuřici, řepě, luštěninách, cibuli, sóji, bramborách a špenátu. Neméně důležitý je vitamín B, který je v sóji, banánech, špenátu a avokádu.

Bílé krvinky likvidují choroboplodné zárodky v celém těle. Jsou produkovány především v morku kostí a pro jejich funkci jsou potřebné prakticky všechny vitamíny. K mnohem lepšímu prokrvování sleziny a zároveň zvýšené tvorbě lymfy přispívají významně cibule, fenykl, česnek, ale i ředkev a ředkvičky.

 

Zhoubné bujení – rakovina

Rakovina neboli zhoubné bujení má celkem neujasněný původ, ale v každém případě jde o veliké oslabení imunitního systému, spojeného často s oslabením funkce ledvin. Z toho vyplývá v první řadě nutnost podpory funkce imunitního systému a následně obnova funkce ledvin. Zde je nutná dieta s maximálním omezením masa a doplňováním prvků pro imunitu organismu zcela nezbytných. Pro tyto účely jsou přírodní prostředky naprosto nenahraditelné, protože nemají vedlejší účinky a navíc dodávají tělu látky, které nejlépe přijímá.

A)    Vždy musíme zajistit podávání nadměrného množství zinku a vitamínu A, a to v dávce minimálně 100 mg zinku denně.

B)    Stejně tak množství vitamínu C.

C)    Maximální přísun alkalických látek, nejlépe zeleninový odvar, který musíme podávat hned po uvaření.

 

Filtrační funkce uzlin

Uzlina je mechanický filtr, vychytávající například anorganické látky. V uzlinách se vychytávají buňky zhoubných nádorů, které se šíří mízními cestami a následně se zde vytvářejí druhotná nádorová ložiskametastázy. Část nádorových buněk je sice uzlinami likvidována, ale tento krok bránícího se organismu nemá obvykle dlouhodobějšího trvání a není postačující k likvidaci nádorového onemocnění, ale šíření nádorů zpomaluje. Chybí-li tato bariérová funkce, nádorové onemocnění se rychle šíří do celého organismu!

Kategorie: Prevence nemocí Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: