Při pálení žáhy, zácpě či nadýmání vyzkoušejte osvědčené doplňky výživy

Problémy se zažíváním občas trápí až dvě třetiny všech Čechů. Není se čemu divit, taková svíčková s knedlíky nebo pečené koleno nepatří mezi ta nejdietnější jídla a při jejich časté konzumaci se potíže dříve či později objeví. Pokud navíc patříte mezi ty, kteří pociťují problémy trávení či pálení žáhy téměř po každém větším jídle, i když třeba bylo vcelku lehké, měli byste se začít zajímat o řešení tohoto problému. A jaká je lepší cesta, než ta přírodní? Kvůli tomuto důvodu jsme pro vás sepsali tři nejčastěji užívané prostředky pomáhající při potížích se zažíváním, jež můžete běžně sehnat v obchodech a lékárnách.

Aloe vera

Účinky aloe vera jsou známy po tisíce let. Tato stále zelená rostlina patřící mezi sukulenty byla využívána již ve starověkém Egyptě jako prostředek k léčení mnoha tělesných neduhů, a to od infekcí přes záněty až po ekzémy a vyrážky kůže. Dnes se s ní můžete setkat nejčastěji na obalu kosmetických produktů, avšak nenechte se zmýlit, aloe vera neslouží pouze k omlazení pleti, ale působí také blahodárně na trávící soustavu, a to hlavně díky vysokému obsahu latexu, který působí jako přírodní laxativum a čistí tak střeva a ulevuje při zácpách a plynatosti. Navíc tato bylina obsahuje spoustu vitamínů, především těch řady B, jež nám pomáhají zvládat stresové situace a díky vlivu na nervový systém koncentrují naši pozornost při náročných situacích.

obrazekKmín

Kmín je rostlina, běžně pěstovaná na českém venkově, jejíž účinky znali jistě i naše prababičky, které při problémech se zažíváním jako první sáhly po kmínovém čaji, který ulevuje od problémů s nadýmáním. Obsahuje totiž látku zvanou karvon, která brání bakteriím k vytváření nadměrného množství plynů po požití tučného a masitého jídla. Kmínový čaj si samozřejmě můžeme zhotovit jednoduchým způsobem i doma, ale pokud vám vadí výrazná kmínová chuť, která se ne všem lidem zdá být příjemná, můžete místo toho vyzkoušet doplňky výživy, které výtažky z kmínu obsahují.

Citrusy

Citrusové plody, mezi které patří například pomeranče, grepy, citrony, pomela či mandarinky, patří mezi jedny z nejlepších pomocníků při zažívacích problémech. Upravují hodnotu pH v žaludku a brání tak jeho překyselení, obsahují vysoký podíl vlákniny, která, díky své nestravitelnosti, působí ve střevech jako kartáč, váže na sebe nečistoty a přebytkové látky a očišťuje organismus. Doplňky stravy obsahující citrusy mají v sobě často také výtažky z jejich semen. Ta obsahují další řadu vitamínů podporujících imunitní systém a předcházejí tak onemocnění v náročných zimních a podzimních obdobích, kdy střídáme teplo budovy s chladným a vlhkých vzduchem venku. Mezi další výhody citrusových tablet patří také jejich široký výběr a relativně nízká cena, která z nich dělá jedny z nejčastěji užívaných doplňků prodávaných na trhu.

Kategorie: Výživové doplňky Autor: admin
Vaše názory k článku (1)
Seřadit:
Táňa S | Pondělí 31. Říjen 2016, 22:10
Kmínový odvar jsem dělala synovi, když ho trápili prdíky. Vždy to zabralo.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět