Skupinová cvičení pro ženy

Cvičení by mělo být důležitou součásti života každého člověka. Má výrazný vliv na kvalitu i délku našeho života, a proto se v současné době stává stále populárnějším. Oblíbené je také skupinové cvičení, do kterého se zapojují zejména ženy. Jde o cvičení, které vykonávají ženy společně většinou pod vedením zkušené instruktorky nebo instruktora. Toto cvičení je dobré v tom, že je většinou velmi zábavné, ženy tam dochází společně, vytváří si tak potřebnou podporu a motivaci ke zlepšování výkonů a vytrvání u cvičení. Množství druhů společných cvičení pro ženy je velké. Nejčastěji je navštěvován aerobik, pilates, flowin, zumba či jóga.

 

obrazekAerobik

Aerobik je kondiční cvičení při hudbě, zaměřené na rozvoj oběhové soustavy, na zvýšení úrovně vytrvalosti a výkonnosti. Příznivě ovlivňuje funkci a strukturu pohybového ústrojí a pozitivně působí i na nervovou soustavu. Aerobik vznikl v USA a rychle se rozšířil do celého světa. V širším slova smyslu se někdy slovem aerobik označují i některé jiné formy aerobního cvičení, např. spinning. Sportovní podoba aerobiku se nazývá sportovní aerobik. Základem všech forem aerobiku je, že při nich vykonávané cvičení je vykonáváno se středně vysokou intenzitou, bez vzniku kyslíkového dluhu. Pravidelné aerobní zatěžování o délce aspoň 20, ale nejlépe 50 až 90 minut, působí příznivě na srdečně-cévní systém, dýchání (zvětšení kapacity plic), pohybový systém (kloubní pohyblivost a posilování), mění metabolismus a prokázaný je i pozitivní vliv na psychiku.

 

Pilates

Metoda Pilates je cvičení, kde tělo a duše jsou jeden celek. Vytvořil je Joseph H. Pilates a v poslední době se rozšířila i v oblasti fitness po celém světě. Je vhodná pro každý věk včetně dětí. Je to metoda tvarování těla na základě spolupráce těla a mysli. Je to program složený ze série základních 34 cviků prováděných na podložce MAT a dalších cviků na strojích.

Metoda Pilates byla před více než 100 lety původně určena hlavně pro kondici mužů, členů policejního sboru. Dále byla rozvinuta pro tanečníky, atlety a především pro ženy. Cílem je duševní a fyzický soulad. Metoda je zaměřena ke zvýšení ohebnosti, k řízení tělesného uvědomění, správnému dýchání, redukci stresů, zvýšení spánkové činnosti. Výsledkem je silné ohebné tělo s prodlouženými svaly a harmonická osobnost.

Všechny Pilates pohyby vycházejí z břišních a zádových svalů. Jsou vymyšleny tak, aby pracovaly menší svaly, které napomáhají větším svalům a zároveň danou svalovou oblast protáhly. Cvičí se na zemi MAT nebo s pomocí zvláštních strojů, které vypadají jako kombinace žebříků a hrazdy s pojízdnými deskami na nich. Pilates je ideální pro všechny věkové kategorie, pro lidi v kondici i bez, stejně tak pro ty s chronickými bolestmi, po úrazu nebo s astmatem.

 

Flowin

Jedná se o moderní aktivitu pocházející ze Švédska, která byla vyvinuta v prostředí  desetibojařů. Dnes se však tento sport již těší komerci, a proto jej může zkusit kdokoliv z řad běžných nadšenců fitnesscenter. Tento typ cvičení dokáže plně nahradit veškeré fitness aktivity. Je založen na principu přirozených a plynulých pohybů bez doskoků a zatížení kloubů. Při cvičení se využívá jen hmotnost těla, přičemž cvičíte na ultrakluzké podložce a třením po jejím povrchu vyvíjíte aktivitu. Je doporučován pro komplexní procvičení všech svalových partií ženského těla.

Kategorie: Cvičení, sport Autor: admin
Vaše názory k článku (2)
Seřadit:
Fatulková | Čtvrtek 27. Říjen 2016, 19:56
Chodím pravidelně na alpinning a někdy i HIT. Doporučuju vyzkoušet. Fakt si člověk zamaká.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Asuška | Středa 28. Prosinec 2016, 12:53
A znáte ten Flowin? Nic jsem o něm zatím neslyšela.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět