Včelí produkty pro vaši krásu

obrazekVčelí produkty jsou využívány pro své blahodárné účinky po celá staletí. Med, propolis i mateří kašička představují doslova nálož cenných, zdraví prospěšných látek působících blahodárně na tělo i ducha. Není tedy divu, že včelí produkty jsou využívány nejen v lidovém léčitelství, farmacii, potravinářství, ale také v kosmetice.

Kosmetika s hojícími i hydratačními účinky

Nabídka kosmetických přípravků z medu, propolisu i mateří kašičky je velmi pestrá. S příměsí včelích produktů seženete v podstatě všechny druhy kosmetiky dostupné na trhu. Vyrábějí se krémy na obličej, denní krémy, noční krémy, krémy na oční okolí, na problematickou pleť, krémy proti vráskám, tělová mléka, šampony na vlasy, balzámy na vlasy, balzámy na rty a další. Velké množství druhů prodávané kosmetiky s obsahem včelích produktů jen dokazuje, jak všestranný je med, propolis i mateří kašička z hlediska příznivých účinků na lidské zdraví.

Med obsahuje velké množství vitamínů A,C,D,H,K,E,P a vitamínů skupiny B. Obsahuje pylová zrnka, mateří kašičku, aminokyseliny a minerály, z nichž můžeme například jmenovat vápník, draslík, hořčík a železo.

Propolis je včelí antibiotikum známé již za dob egyptských faraonů. Je to pryskyřičná látka s protizánětlivými a bolesti snižujícími účinky, ničí viry, bakterie a plísně. Mateří kašička pak obsahuje puriny, purimidy, enzymy, hormony, vitamíny, nejvíce B, C, minerály, biotin, kyselinu listovou a pantotenovou. Produkují ji mladě včely, které s ní krmí včelí královnu po celou dobu jejího vývoje a po dobu, kdy královna klade vajíčka. Díky této potravě pak včelí královna odvádí obdivuhodný výkon, který nemá v živočišné říši konkurenci, v podobě nakladení až 3000 vajíček denně po dobu až čtyř let, která váží až dvojnásobek její hmotnosti.

obrazekTeď si jistě dokážete představit, jak moc pozitivně působí kosmetika s včelími produkty na vaši pleť, pokožku celého těla, vlasy a nehty. Krémy a balzámy s obsahem včelích produktů mají hojivé účinky, regenerují, zvláčňují a omlazují. Pokožku zjemní a oživí a při pravidelné aplikaci bude vaše pokožka hladká a pružná. Příznivě působí na aknózní pleť, dobře hojí oděrky a drobné ranky, likvidují různé kožní neduhy. Pozitivně působí na popáleniny i sluncem spálenou pokožku a mají zklidňující účinky.
 

Péče o zuby

Velmi pozitivně působí včelí produkty také na dásně, zuby a rty. Na zuby i dásně můžete používat zubní pastu a ústní vodu s propolisem, který je protizánětlivý, tlumí bolest a výborně prokrví dásně, které současně zklidní a zhojí drobné ranky i oděrky ve vašich ústech.

Ústní sprej s propolisem zase zatočí se zápachem z úst i se začínajícím nachlazením. Pravidelné užívání přípravků pro ústní hygienu pak samozřejmě eliminuje riziko vzniku zubního kazu i dalších neduhů ústní dutiny, jako jsou afty, záněty dásní atd.

Na opary je vhodná propolisová tinktura, která je rovněž účinným pomocníkem v boji s paradentózou.

Vaše názory k článku (0)
Seřadit: