Vegetariánstvím ke štíhlé postavě

Myslím, že každý nejspíš ví, co je to vegetariánství. Věděli jste ale, že se s pomocí tohoto životního stylu dá také krásně zhubnout?

Vegetariánství

Jak je výše uvedeno, předpokládám, že snad každý ví, co vegetariánství znamená. Pro jistotu to ale raději upřesním – vegetarián je člověk, který odmítá konzumaci masných výrobků. Tento pojem se často plete s pojmem „veganství“. Dávejte si na to ale pozor; vegani totiž odmítají jíst veškeré produkty zvířecího původu (mléko, vejce atd.), zatímco vegetarián do svého jídelníčku neřadí pouze maso.

obrazek

Hubnutí díky vegetariánství

Vegetariáni mají mnohem příznivější podmínky k hubnutí než lidé, kteří běžně konzumují maso. Je to tím, že člověk vlastně není přizpůsoben k tomu, aby maso jedl, což nepochybně poznáte už na svých zubech, které se ani zdaleka nepodobají zubům masožravců. Nejde ale jen o zuby a o to, že kdokoli z Vás by si v lese veverku sám od sebe, s holýma rukama, určitě neulovil (což z nás zcela očividně dělá býložravce), ale naše orgány nejsou masné potravě přizpůsobeny stejně jako náš zevnějšek.

Člověk má příliš dlouhá střeva (taková, jaká mají pouze býložravci) na to, aby byl schopen jíst maso bez následků. Tím, že máme delší střeva než skuteční masožravci, se nám při konzumaci masných výrobků hromadí ve střevech přebytečná potrava, které se střeva nedokážou plně přizpůsobit, což vede ke zvýšení váhy a ke kilům navíc.

Vegetariánství rovněž způsobí, že se začnete více zajímat o to, co vlastně jíte – začnete si zjišťovat, které potraviny obsahují ty správné živiny a které jsou pro Vaše tělo naopak zcela zbytečné a pouze je zatíží. To rozhodně také povede ke snížení váhy, o čemž sní asi každý.

Samozřejmě to ale neznamená, že když přestanete jíst maso a začnete se místo toho cpát dorty, smaženými sýry a jinými „pochoutkami“, budete úspěšně hubnout. Ne, takhle to doopravdy nefunguje. Občas si můžete dopřát i něco „na zub“, ale nic se nemá přehánět a pokud si přejete dosáhnout pozitivních výsledků, chce to trochu víc.

Vegetariánství je však způsob, který Vám poměrně rychle a spolehlivě pomůže s kily dolů a navíc nebude zatěžovat Vaše tělo masnou potravou, pro kterou jsme nikdy nebyli stvořeni.

Kategorie: Hubnutí, diety Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: