Výhody a nevýhody sacharidové diety

Sacharidová dieta je velmi účinná a rychlá forma diety. Je vhodná především pro sportovce, kteří potřebují rychle shodit nějaké to kilečko navíc a vytvořit si rychlou svalovou hmotu. Také je vhodná jako rychlá redukční dieta. Sacharidová dieta se drží velmi krátkou dobu. Řádově několik týdnů, maximálně však jeden měsíc. Je nutné ji doplňovat vhodnou pohybovou aktivitou a cvičením. V této krátké době lze redukci váhy počítat až na 10 kilogramů.

obrazek

V čem spočívá?

Sacharidová dieta spočívá v jednoduchém odbourání sacharidů a tuků v potravě. Naopak zvyšujeme obsah bílkovin, což je vhodné zejména pro sportovce k výše zmíněnému nabrání svalové hmoty, zvyšování fyzické kondice a při aktivním tréninku. Tím, že snížíme veškerá vysoce kalorická jídla, můžeme, spolu se správným cvičením, velmi rychle redukovat také hmotnost.

 

Co tedy mohu jíst?

Při sacharidové dietě jíme hlavně kvalitní bílkoviny, které jsou obsaženy především v libovém mase. Tuky jsou nahrazeny olivovým olejem a sladkosti ovocem. Alkohol a uzeniny je potřeba úplně vyloučit.

 

Jaké jsou výhody sacharidové diety?

Chuť na sladké můžeme redukovat ve dnech „se sacharidy“, kdy jsou sacharidy dovoleny konzumovat. Dieta se tím nestává, zvláště pro milovníky sladkého, tak drastickou. Hlad je omezen, jelikož jíme v malých porcích, ale pravidelně, čímž si upravujeme stravovací návyky i trávení.

Tělo si velmi rychle buduje svalovou hmotu. Dopomáhá k tomu především vysoký obsah bílkovin v potravě. Ten navíc pomáhá velmi efektivně spalovat tuky, čímž jde váha většinou velmi rychle dolů. Psychologickou výhodou je velmi rychlý efekt, který nám dodává motivaci do dalších změn jídelníčku a životního stylu.

 

Jaké jsou nevýhody sacharidové diety?

Pro někoho může být nevýhodou dodržování pohybové a cvičební aktivity, která je pro správnou redukci hmotnosti velmi důležitá. Velkou nevýhodou je většinou velká, až neovladatelná chuť na sladké. Ta je vyvolána především nedostatkem sacharidů. Tělo se s ním většinou vyrovnává právě zmíněnou zvýšenou chutí.

Obrovskou nevýhodou je hlavně tzv. jo-jo efekt. Pokud po sacharidové dietě člověk dále neupraví svůj jídelníček a životní styl a vrátí se do starých stravovacích kolejí, je celá snaha i dieta velmi rychle pryč a kila jsou naopak zpět. 

Kategorie: Hubnutí, diety Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: