Zdravé Vánoce trochu jinak: 5 tipů na nejlepší vánoční dárky

obrazekVánoce se nezadržitelně blíží, a je nejvyšší čas myslet na dárky pro naše blízké. V obchodech jsou tisíce věcí, které můžeme darovat a na výběr je toho opravdu spoustu. Zkusme se ale zamyslet nad tím, co může být skutečným darem. Podle nás je to zdraví. A ještě lépe - zdravé návyky.

Z tzv. zdravých dárků se v posledních letech stal přímo trend. Z každé druhé reklamy se na nás hrnou informace o tom, jak bychom měli myslet na zdraví své rodiny a darovat jim různé preparáty, vitamíny v tobolkách nebo dokonce přímo léky. My si upřímně myslíme, že darovat někomu k Vánocům výhodné balení léků na prostatu není ideální dárek. Zkusme se na to tedy podívat jinak. Co když svým blízkým koupíme něco, co jim pomůže žít zdravěji? Něco, s čím mohou nemocem předcházet, místo toho, aby jen utlumovali symptomy?

Co tak dárek, který podpoří zdraví vašich blízkých?

Připravili jsme pro vás seznam tipů na dárky, které přímo podporují lidské zdraví. Proč kupovat tobolky s různými vitamíny, když můžeme mít vitamíny čerstvé v té nejpřirozenější podobě. Navíc máme vyzkoušené, že tyto dárky podporují vztah ke zdravému životnímu stylu. Máme-li už doma jeden z těchto výrobků, nechceme ho jen tak nechat ležet ladem!

Pro detoxikaci organismu, nabytí energie a dodržování pitného režimu: Odšťavňovač Kuvings

Pití čerstvých zeleninových nebo ovocných šťáv má mnoho zdravotních benefitů. Ať už je to detoxikace organismu, tedy zbavování se škodlivin, nebo zásobování těla potřebnými vitamíny, minerály, fytoživinami a antioxidanty. Čerstvé šťávy tělo hydratují a dodávají mu vše potřebné, aby mohlo bez zatížení obnovovat buňky a věnovat se vlastnímu uzdravování.

obrazekJestliže se domníváte, že čerstvé šťávy nemohou chutnat dobře, tak jste na omylu. Jakmile jednou ochutnáte čerstvou ovocnou šťávu, nikdy už nesáhnete po umělých džusech z obchodu. Nejen chuť je totiž naprosto rozdílná, ale také výsledný pocit - s domácím džusem vám okamžitě stoupne nálada i energie! Čerstvé šťávy jsou navíc ideální pro děti. Nejenže takto jednoduše doplňují pitný režim, ale také do sebe dostávají spoustu zdraví prospěšných látek.

Proč právě odšťavňovač Kuvings?

Odšťavňovač Kuvings C9500 totiž dokáže odšťavnit prakticky cokoliv! V Kuvingsu dokážete hravě odšťavnit malé a měkké plody i bobuloviny (jahody, rybíz apod.), české sezonní ovoce (jablka, hrušky), stejně jako exotické druhy (kiwi, ananas). Rovněž si hravě poradí s tvrdou řepou, mrkví, okurkou, paprikou nebo rajčaty. Odšťavňuje tak precizně, že dokáže skvěle vylisovat také bylinky a listovou zeleninu.

Běžné odšťavňovače často zvládnou vždy jen specifické ingredience. To znamená, že pro všechny tyto suroviny byste potřebovali nejméně 3 jiné přístroje!

Pro očistu trávicího systému - posílení imunitního systému a dobrou náladu: fermentor Kuvings

Dnes už víme, že převážná část našeho imunitního systému je právě ve střevech. Tuto práci za nás odvádí tzv. mikrobiom, tedy bakterie, které v našich střevech žijí. Pro zdravé fungování organismu je potřeba, aby poměr zdravých bakterií byl vyšší než těch škodlivých. Pokud je tomu naopak, naše tělo se nedokáže bránit nemocem a všechny viry, patogeny a toxiny lehce proniknou do našeho organismu, kde se dál množí a rostou. V čem je nejvíce zdravých bakterií? V kvašených potravinách!

Proč fermentor Kuvings?

obrazekV tomto fermentoru si za pár hodin můžeme připravit domácí čerstvé sýry, řecký jogurt, kvašenou zeleninu, sirupy a ovocné víno. Vše z čerstvých surovin a se zachováním toho nejzdravějšího.

Kvašené potraviny z obchodu často obsahují přídavné látky (nejčastěji konzervanty), které nejsou pro naše zdraví příznivé.

Víte, že zdraví trávicího systému ovlivňuje naši náladu?
 

Pro štíhlou linii a vaření bez tuku: nepřilnavé nádobí Swiss Diamond

Jestli existuje něco, co nepřispívá našemu zdraví ani štíhlé figuře, tak je to nadbytek tuků v naší stravě. Tuky jsou pro fungování těla nezbytné, nicméně jen v určité míře, a pokud jsou co nejvíce čerstvé. To znamená, že pokud si přidáme do salátové zálivky panenský olivový (nebo jiný) olej, naše tělo to ocení. Naopak pokud budeme jíst smažené potraviny, pokrmy připravené na přepáleném tuku, budeme se brzy potýkat nejen s nadváhou, ale také s mnoha zdravotními potížemi.

Proč nádobí Swiss Diamond?

obrazekNádobí Swiss Diamond se od toho běžného liší tím, že je absolutně nepřilnavé. K tomu výrazně přispívá jeho speciálně upravený povrch, který obsahuje pravé diamanty.

Diamanty mají vysokou tepelnou vodivost, takže pánev může být horká za kratší dobu. K vaření navíc nepotřebujete absolutně žádný tuk! V nabídce jsou všechny možné typy - od pánví po hrnce všech velikostí. Hodí se na jakýkoliv typ vařičů, na plotnu i do trouby.

Pro čerstvé vitamíny na dosah ruky - minizahrádky Tregren

Zelené potraviny se často uvádějí jako ty nejzdravější. Pravdou je, že by měly být nedílnou součástí našeho jídelníčku, avšak mnohdy tomu tak není. Navíc nabídka v obchodech není příliš uspokojivá - saláty, čerstvý špenát, rukola, bylinky, atd., jsou příliš drahé a navíc není jistý jejich původ (a zda při jejich pěstování nebyly použity chemické postřiky). Není tedy nic jednoduššího, než si tyto potraviny pěstovat přímo doma.

Že nemáte zahradu, balkon ani dostatek světla ve svém interiéru? Nevadí!

Proč minizahrádky Tregren?

Minizahrádky Tregren nabízí ideální řešení pro lidi, kteří nemají výše uvedené podmínky pro úspěšné pěstování rostlin. Minizahrádky se prodávají ve dvou verzích Herbie a Genie. Liší se pouze vzhledem. Co je ale spojuje je inovativní způsob pěstování rostlin v interiéru, který se nazývá Technologie aktivního pěstování.

obrazekSkvělé je, že samotné truhlíky se postarají o veškerou práci a vám bude stačit pouze jednou za čas přidat vodu a dodanou výživu. Rostlinky dostanou potřebné minerály, světlo a vláhu (bez hlíny). Vy si tak můžete vychutnat ty nejčerstvější bylinky, saláty, listovou zeleninu a dokonce i rajčata či papriky kdykoliv během roku u vás doma!

Tyto truhlíky jsou navíc dokonalým minimalistickým kouskem z dílny finských designerů, který se hodí do každé domácnosti, kavárny, nebo restaurace.

Pro harmonizaci těla i mysli: harmonizéry ViaHuman

Harmonie v našem prostředí a ve vodě, kterou pijeme, je nesmírně důležitá proto, abychom se cítili dobře a byli zdraví. Disharmonické prostředí ovlivňuje naši náladu, tělo a způsob, jakým přistupujeme k životu.

Voda, kterou denně pijeme, je plná negativní energie. Je to voda, která prošla mnoha chemickými procesy, dlouhým transportem a nezdravým uchováváním (např. v plastových lahvích).

Dnes už víme, že voda má paměť a dokáže měnit svoji strukturu. Vzhledem k tomu, že je naše tělo složeno ze 70% vody, nesmíme tuto skutečnost přehlížet.

Proč harmonizační produkty ViaHuman?

obrazekV nabídce řady ViaHuman jsou harmonizační karafy na vodu, ledové a křišťálové poháry, svícny a harmonizační těžítka. Všechny produkty obsahují orgonit s polodrahokamy. S jejich pomocí můžete harmonizovat vodu, kterou pijete nebo z ní vaříte, a také celý prostor, v kterém pobýváte. Ať je to váš domov nebo pracovní prostor.

Dobijete si pozitivní energii a harmonizujete svoje tělo i mysl.


 

obrazekCo, když ale naše voda není čistá (je chlorovaná, zapáchá) nebo je dokonce závadná (obshauje stopy těžkých kovů, zbytky léčiv, hormonů apod.)? Pro dokonalé vyčištění vody doporučujeme filtrační zařízení Berkey. Berkey dokáže za pár desítek minut přefiltrovat litry vody. Z vody odstraní barviva, těžké kovy, cysty, patogenní bakterie, chemikálie, těkavé organické sloučeniny, organická rozpouštědla a dokonce i viry! Přesto však dokáže ve vodě zachovat všechny zdraví prospěšné rozpuštěné minerály. V případě nouze nebo tam, kde nemáte k dispozici kontrolovaný zdroj, přefiltrujete s Berkey jakoukoliv vodu - ať je to voda ze studny, řeky, potoku, rybníku nebo klidně z okapu.

Pro posílení vašeho záměru podpory zdravého životního stylu vašich blízkých doporučujeme k těmto výrobkům darovat také tématické knihy. Ať už jsou to knihy o zdravém odšťavňování, příznivých účincích živé stravy nebo třeba receptáře a publikace o nevšedním gurmánství, protože správná zdravá kuchyně skvěle chutná!
 

Kategorie: Rady a tipy Autor: Janka Reztková
Vaše názory k článku (2)
Seřadit:
Návštěvník | Středa 13. Prosinec 2017, 12:42
Kupuju ten odšťavňovač. O Kuvingsu už jsem slyšla, má dost dobré jméno. A než kupovat blbosti...
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Lucka | Pondělí 18. Prosinec 2017, 07:19
Mně láká ta minizahrádka, hlavně na bylinky apod. Tak snad bude Ježíšek štědrý :-).
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět