Detoxikace a očista organismu, jak nejlépe na to?

Jak se tělo intoxikuje

Tělo se neustále musí zbavovat odpadních látek. Konkrétně toxinů a oxidu uhličitého. Jinak by vznikla intoxikace. Toxiny se totiž tvoří v průběhu metabolických procesů. Detoxikace je základem pro správnou funkci těla a také léčbu akutních i chronických onemocnění. Tělo má k dispozici různé systémy detoxikace. Hlavními detoxikačními orgány našeho těla jsou plíce, tlusté střevo, ledviny, játra, kůže. Při zahájení očisty často dochází ke zvýšené produkci moče, stolice a vyrážek.

Dalšími průvodními jevy detoxikace mohou být:

  • únava
  • zapáchající pot
  • rýma
  • zvýšená teplota
  • bolest hlavy

Tyto potíže bývají přechodné a později odezní. Během pročišťování je také důležité, aby se organismus nezanášel. Detoxikace totiž vyžaduje určitý čas. Čím více a čím déle se organismus zanášel, tím déle bude trvat, než se vyčistí. Každý organismus je intoxikován jinak. Co vyhovuje jednomu, nemusí vyhovovat druhému. Na detoxikaci neexistuje univerzální návod.

Při detoxikaci organismu pomáhají tyto látky:

  • voda
  • antioxidanty
  • probiotika + prebiotika

 

obrazek

Jak na detoxikaci?

Detoxikaci tělo vyžaduje několikrát do roka. Většinou si o ni samo řekne. Únavou, častým onemocněním, bolestmi zad a jinými projevy či signály. Podle toho, jaký signál unavený organismus posílá, sestavte detoxikaci. Například při častém onemocnění a špatném imunitním systému je nutné pročistit lymfatické uzliny. Pokud se intoxikace odráží v zažívacím traktu, je na čase začít se zelenou stravou na určité období. Čerstvá zelenina a ovoce jsou pro naše orgány přímo osvobozením. Pokud nás zlobí například ledviny, potřebují vyčistit účinnými bylinami, jako například pýrem plazivým nebo zlatobýlem s břízou formou teplých čajů několikrát denně. Pokud játra hlásí únavu, zabere již neznámější ostropestřec mariánský, Aloe vera nebo červená řepa.

A na celkovou regeneraci a očistný proces postačí saunování a masáže. Proces uvolňující svaly odplaví veškerý odpad, který se v nich leckdy dlouhou dobu ukládal. Jedna masáž je totiž lepší než 10 doktorů a to samé si dovoluji tvrdit o detoxikaci! Věnujte tělu očistu i odpočinek a ono Vám dlouze poděkuje formou perfektního zdravotního stavu!

Kategorie: Prevence nemocí Autor: admin
Vaše názory k článku (1)
Seřadit:
Týnka | Úterý 29. Listopad 2016, 20:23
Mám známou, která detoxikaci podstupuje dvakrát do roka a vždy je maximálně spokojená.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět