Kustovnice čínská: Poklad tradiční čínské medicíny

Název kustovnice čínská vám nic neříká? Možná vám něco víc napoví GOJI. Pokud stále tápete, napovíme vám, že se údajně jedná o nejzdravější ovoce na světě. Ačkoliv goji berry, jak zní oficiální název, má svůj původ v Asii a je neodmyslitelnou součástí tradiční čínské medicíny, našla si cestu i do našich končin. Proto se dnes zaměříme na kustovnici čínskou detailněji.

Ovoce, které vás nakopne

Plody kustovnice čínské, které je možné konzumovat čerstvé, sušené, v podobě šťávy či doplňků stravy, rostou na trnitém keři, který dorůstá do výšky až tří metrů. O tom, že je kustovnice čínská opravdovým pokladem, vypovídají nejen její účinky na lidský organismus, ale i zázračné složení. Z 21 stopových minerálů je třeba vyzdvihnout například železo, vápník, selen, hořčík nebo zinek. Co ale teprve množství vitamínů? Kromě vitamínů B1, B2, B6 a E je goji až 500krát bohatším zdrojem vitamínu C než pomeranče. Za zmínku stojí i obsah aminokyselin, betakarotenu, polysachridů a monosacharidů.

obrazekVzhledem k množství vitamínů, minerálů a dalších živin je kustovnice čínská nepostradatelným doplňkem stravy. Výhodou této rostliny rovněž je, že léčivé látky jsou dostupné ve všech jejích částech, a to plodech, kůře, kořenech i listí.

Věděli jste, že je GOJI nejbohatším zdrojem karotenoidů, které mohou nejen za typické červené zbarvení plodů, ale také podporují funkci ženských i mužských reprodukčních orgánů?

GOJI a účinky na lidský organismus

Kustovnice čínská je výborným a silným antioxidantem, který má příznivý vliv na posílení imunity organismu a zpomalení procesu stárnutí. Pravidelná konzumace GOJI navíc ulevuje od bolesti hlavy, zad a nohou. Co se týče běžných civilizačních chorob, kustovnice čínská pomáhá snižovat hladinu cukru a cholesterolu v krvi. Navíc má i vliv na udržení optimální krevního tlaku.

Kustovnice čínská však nemá dopad jen na kardiovaskulární systém, ale je nápomocná i při různých kožních obtížích a alergiích, zlepšuje kvalitu nehtů a v neposlední řadě je účinná při redukčních dietách.

Další účinky kustovnice čínské:

  • působí protizánětlivě
  • zlepšuje činnost střev
  • pomáhá srovnat menstruační cyklus
  • ulevuje od těhotenské nevolnosti
  • zlepšuje zrak a ulevuje od podráždění očí
Vaše názory k článku (3)
Seřadit:
Pavluša | Neděle 27. Listopad 2016, 21:57
Mě by zajímalo, kde goji koupím. Někde ve zdravé výživě?? V obchoďíku jsem jí neviděla.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

Sanuška | Středa 28. Prosinec 2016, 12:16
jo jo já ji kupuju ve zdravé výživě.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět

HubertGr | Úterý 10. Duben 2018, 00:39
Stockholders of record on Friday, December 30th will be paid a dividend of $0. Sign in wells fargo [url=https://loginto.us.com/]wells fargo login[/url] wells fargo sign in to view account The Working Families Party, a progressive organization founded in New York but expanding its reach with every election, is spending in three usually Republican congressional districts in a attempt to nationalize the election around new things: the Wells Fargo scandal. The ad, versions that are running against Reps. Wells fargo financial login [url="https://loginto.us.com/"]wells fargo sign in[/url] wells fargo car loan login In a written statement to Congress, the financial institution said has said it intends to carry customers for the arbitration requirement that demands customers stop trying their to sue, regardless with the nature of these complaint or the damages they might have sustained.
Souhlasím (0x) | Nesouhlasím (0x) Odpovědět