Zdravá syrová strava jako prevence mnoha nemocí

Trápí Vás Váš zdravotní stav, ať už jde o nějakou vážnější nemoc, nebo „jen“ celoroční nachlazení? Chtělo by to změnu jídelníčku – raw strava je přesně pro Vás!

obrazekSyrová strava

Syrová strava neboli raw food se řadí do vitariánského životního stylu, jehož podstatou je konzumace výhradně tepelně nezpracované stravy (a to samozřejmě bezmasé, dalo by se říct veganské). Smyslem tepelným neupravováním potravin je to, že po překročení teploty 40 °C se potrava znehodnotí tím, že ztratí veškeré tělu prospěšné látky (především enzymy a jiné vitamíny, které naše tělo nezbytně potřebuje ke správnému fungování).

Když se na to podíváte „selským rozumem“, dává to smysl. Viděli jste někdy, že by si jakékoli zvíře v lese ohřívalo jídlo? Divila bych se, kdyby ano. A přesně to je dalo by se říct vědecký důkaz, že tepelné zpracovávání potravy je pro lidi nepřirozené.

Jak souvisí onemocnění se syrovou stravou?

Je to jednoduché. Jak je výše uvedeno, tím, že potravu tepelně zpracujete, ji připravíte o všechny živiny, které tělo potřebuje a s jejichž pomocí může organismus správně fungovat. Z toho samozřejmě vyplývá, že pokud konzumujeme tepelně upravené jídlo (čímž jen tak mimochodem zcela zbytečně plýtváme drahocennou energií a zatěžujeme tím svou trávící soustavu, protože jíst takto znehodnocenou potravu je pro tělo naprosto zbytečné a nepotřebné), zabraňujeme tím přísunu látek, jež tělo nezbytně potřebuje. Většina těchto látek posiluje imunitní systém a zabraňuje tak vzniku mnoha nemocí, což je vlastně to nejdůležitější.

Kromě toho, pomocí syrové stravy vzniká ve střevech vitamín B12, který podporuje správný vývoj svalů. Nahrazuje tak ten vitamín, který je obsažen v mase, ale vzniká sám přirozenou cestou a bez nutnosti konzumace masných produktů (které nejsou přizpůsobeny pro konzumaci lidmi). Vitariánství je životní styl, který Vám zaručeně zajistí dlouhodobé zdraví. Stačí se podívat na internet a přečíst si recenze lidí, kteří mají s tímto způsobem stravování zkušenosti, které jsou výhradně pozitivní.

Kategorie: Prevence nemocí Autor: admin
Vaše názory k článku (0)
Seřadit: